زمین لرزه

زلزله گناوه بوشهر

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه روز یکشنبه شهرستان گناوه را لرزاند. شدت زمین‌لرزه به حدی بود که در استان‌های هم‌جوار نیز احساس شد.

البته این زمین‌لرزه پایان کار نبود و پس از آن زمین‌لرزه‌های متعددی در شهرستان گناوه و البته شهرستان دیلم در همسایگی گناوه به ثبت رسیده است تا اهالی این مناطق همچنان در اضطراب و استرس باشند.

از زمان وقوع اولین زمین‌لرزه در گناوه تا این لحظه حدود ۱۴ ساعت گذشته است و طی این مدت ۴۵ زمین‌لرزه ثبت شده است که بیانگر وقوع هر ۱۸ دقیقه یک زمین‌لرزه شهرستان گناوه را لرزانده است.

چهار زمین‌لرزه نخست ثبت شده در شهرستان گناوه دارای شدت بالای چهار ریشتر بودند. زمین‌لرزه‌های با شدت ۵.۹ ریشتر، ۴.۵ ریشتر، ۴ ریشتر و ۴.۴ ریشتر در دقایق ابتدایی شهرستان گناوه را لرزاند.

زمین‌لرزه‌های بعدی از شدت کمتری برخوردار بودند و عموماً بین سه تا چهار ریشتر بودند و البته گاهاً زمین‌لرزه‌های بالای چهار ریشتر و یا کمتر از سه ریشتر نیز ثبت شد.

از ساعت ۲۲ و ۲۵ دقیقه یکشنبه‌شب تاکنون پنج زمین‌لرزه دیگری در شهرستان گناوه ثبت شده است که همگی دارای شدت کمتر از سه ریشتر بوده‌اند و لرزش‌های ضعیف‌تری بوده‌اند.

بیشترین میزان درگیری مربوط به روستاهای گمارون، تاجملکی، بهمنیاری غربی و شرقی، کلر، کمالی و شول بوده است که تیم‌های امدادی و بازرسی در این روستاها اقدامات لازم را انجام دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا